Witaj nieznajomy! Zapraszamy Cię do zgłębiania wiedzy i odkrywania świata!
Na pewno się polubimy ;-)

Strona wykorzytuje pliki cookies
+7 głosów
Kim jest Lucy Australopithecus? To pierwsza dama paleoantropologii
Poszukiwanie skamieniałych szkieletów przodków człowieka ma długą historię, bogatą w wiele znalezisk. Jednak to znalezisko było swoistym kamieniem milowym w antropologi.

Lucy pokazała że pradawny człowiek też był dwunożny, wyprostowany, taki osobnik z ludzkim ciałem i małpią głową. Szkielet Lucy Australopithecus został odkryty 24 listopada 1974 roku, w dolinie rzeki Auasz w północnej Etiopii. Dokładnie według teorii Darwina który uważał, że “stary” człowiek wywodzi się z Afryki. Kompletne w 40 procentach znalezisko datowane jest na 3,2 miliona lat. Bardzo prawdopodobne jest, że Lucy dożyła około 25 lat, ważyła nie więcej niż 30 kilogramów i miała nieco ponad metr wzrostu. Na podstawie szkieletu Lucy można wywnioskować, że australopiteki poruszali się na dwóch nogach, jednak naukowcy zastanawiali się, na ile ta dwunożność była zaawansowana i czy nie prowadziły one częściowo nadrzewnego trybu życia.

Odnaleziona istota zawdzięcza swoje imię częściowo antropologom, którzy ją odkryli, a częściowo Beatlesom - zespołu bardzo popularnego w tamtych latach. Utwór z którego najprawdopodobniej pochodzi imię to “Lucy in the Sky with Diamonds”.
169 wyświetlenia 24 - Listopad - 2015

Twój Komentarz

Pseudonim (nieobowiązkowe)
Prywatność: Twój adres e-mail będzie używany tylko do wysyłania powiadomień.
Weryfikacja anty-spamowa
Aby uniknąć tej weryfikacji w przyszłości, zaloguj się lub zarejestruj.